Buram buram tarih kokakan Karaköy’ün sahili deniz havasıyla insanın tüm yorgunluğunu alıp götürür. Sahilden ister Galata Köprüsü’nün balıkçılarla dolu halini seyredin isterseniz de gözlerinizi tam karşıdaki Eminönü’ne çevirin. Her iki seçenekte de muhteşem bir manzara sizi bekliyor.

Köprüde Balık Tutanlar

Köprüde balık tutanlar da ayrı bir güzellik katıyor, üstelik kovaları balıkla dolmuşsa akşama ziyafet var demektir :)

Eminönü'nden Karaköy'e Yürüyüş

Eminönü’nden Karaköy’e köprüde yürüyüş yaparak geçmek ise benzersiz bir deneyim. Farklılıkların bir arada yaşadığı bir çok insanı bu köprüde görmeniz mümkün.

Deniz ve Gökyüzünün Ahengi

Karaköy, deniz ve gökyüzünün ahengini görebileceğiniz nadide yerlerdendir. Sahilden gökyüzüne bakınca bulutların o şahane görüntüsüyle karşılaşırsınız.

Karaköy Vapur İskelesi

Karaköy vapur iskelesi, aynı zamanda bir buluşma noktası. Sahildeki banklardan birine oturup denizi seyrederken sizi bekleten arkadaşlarınıza sinirlenmeden sakince oturabileceğiniz bir alan. Geç gelen arkadaşlarınız, “Biz geç kalmadık, sen erken geldin canım” derlerse onları denize atıp, “Ben seni atmadım, sen erken düştün” diyebilirsiniz :)

Vapurla Mis Gibi Deniz Havası

Vapurla hem mis gibi deniz havası alıp hem de samimi, sıcacık bir ortamın olduğu yerlerde gezmek istiyorsan Karaköy’den iyisi yok.

etiketler: