Karaköy denilince akla ilk gelenlerden birisi de balıktır. Daha doğrusu rakı-balık :) Karaköy’de balığı tam lezzetinde pişiren bir çok mekan bulunuyor. Izgara balık, arkadaşlarınızla ya da ailenizle gidip yiyebileceğiniz muhteşem bir yemek seçeneği. Karaköy’de pişen balığın tadı damağınızda kalır. Bu yüzdendir Karaköy denilince akla balığın gelmesi. “Peki neden balık yiyelim?” diyenlere bir bir anlattık.

Taze Balık Demek Karaköy Demek

Balığın güzel pişirilmesi kadar taze olması da önemlidir. Karaköy’ün balık restoranlarının lezzetli balıklar pişirmesinin en önemli nedenlerinden biri de balıklarının taze olmasıdır. Karaköy’de balığı ister restoranda yersiniz isterseniz de ekmek arası olarak sahilde oturup yersiniz.

Deniz Manzarası ve Balık

Karaköy’de deniz manzarası eşliğinde balık yiyerek harika bir akşam geçirebilirsiniz. Yemekten hemen sonra deniz havasıyla dolu Karaköy’ün ışıklı, rengarenk sokaklarını gezebilirsiniz.

Ayrılmaz İkili: Rakı-Balık

Dost sohbetlerinin yanında en güzel giden yemek olarak akıllara balık gelir. Balığın yanına da şöyle bir büyük açıldı mı, harika bir akşam yemeği yenir. Mezelerle de donatılmışsa sofra fasıl başlıyor demektir. Karaköy’ün balığa lezzet katan restoranlarında güzel bir akşam yemeği yemeden ayrılmayın deriz.

İster Hamsi İster Çinekop

Balığın bir çok çeşidi bulunduğu için herkesin çok sevdiği bir balık çeşidi mutlaka vardır. Karaköy’de Hamsi’den Çinekop’a bir çok balığı ızgarada ya da tavada pişirilmiş halini keyifle yiyebilirsiniz.

Hem Sağlıklı Hem Lezzetli

Balık, hem sağlıklı hem de lezzetli olduğu için en çok sevilen ve tüketilen besinlerden biri. Karaköy, İstanbul’da en lezzetli balığı yiyebileceğiniz tek adres. Eğer Karaköy’de ızgara balık yemediyseniz, “Balık yedim” demeyin.

etiketler: