“Kahve bir yaşam tarzıdır” ya da “Açılın ben son kahve bükücüyüm”  diyorsanız bu yazımızı sana adıyoruz. Karaköy, kahve içmek için gidilecek en gözde yerdir. Çünkü şirin kafeleri ve renkli sokaklarıyla kahve içerken insanın içini ısıtıyor. Kahveleri harika hale getiren baristaları saymıyorum bile. Karaköy, arkadaşlarla kahve içmeye gidilebilecek en güzel yer. Bu yüzden kahveseverlere Karaköy’de hangi kahve çeşidini içebileceğini sıraladık.

Latte Vazgeçilmeziniz Olacak

İçimi hafif ve leziz bir kahve olan Latte, yanında çikolatayla içilince enfes bir tada dönüşür. Şekersiz içecekseniz yanında çikolatayla içmenizi tavsiye ederiz. Karaköy’de Latte’nin ustaları diyebileceğimiz güzel kafelerden birinde masanıza oturup kitabınızı okuyabilirsiniz.

Mocha İle Çikolatayı Hisset

Süt ve çikolatanın kahvede buluşmasıyla oluşan nefis espressonun içimi yumuşak olduğu için Mocha, herkesin severek içebileceği bir kahve. Mocha’nın beyaz çikolatalı hali olan White Chocolate Mocha’yı da Karaköy’de içebilirsiniz.

Sert Sevenlere: Flat White

“Kahve dediğin sert olmalı, damakta o kahve tadını insan sonuna kadar almalı” diyenlerin tercihi Flat White’ı denemek isterseniz Karaköy’ün şirin kafelerini ziyaret edebilirsiniz.

Kahvede Süt Dengesi: Macchiato

Kahvede sütün ne çok fazla ne de çok az olmasından hoşlanmayan kişiler için Macchiato bire bir. Kahveyi sütsüz içmek çok sert yapabilirken, fazla sütlü içmek de kahve tadını almamızı engeller. Bu yüzden Macchiato’yu kahve ile süt arasındaki dengeyi sevenler Karaköy’de içmeli.

Americano İç Kendine Gel

Karaköy’e uykunuzu alamadan gittiyseniz, mutlaka bir kahve içip kendinize gelmelisiniz. Sizin “İyi ama bir sürü kahve çeşidi var, hangisini içeyim?” dediğinizi duyar gibiyim. Karaköy’de bir çok güzel kafe var. Kafelerden birini ziyaret edip, bir Americano içmeniz içersindeki yoğun kafein sayesinde uyanmanızı sağlayacaktır.

etiketler: