Yazın o bunaltıcı havasında İstanbul’luların imdadına yetişen koca yürekli dondurma :) olmasa ne yapardık? Karaköy’ün usta dondurmacıları sayesinde insanlar hem serinliyor hem de tatlı ihtiyacını gidiyor. Herkesin damak tadına uygun çeşit çeşit dondurmalar Karaköy’ün ünlü dondurmacılarında bulunuyor. Okurken bile serinleyeceğinizi umduğumuz bu yazı da yaz sıcağında çalışan tüm fırın çalışanlarına gelsin :)

Tatlı Kombinli Dondurmalar

Tatlıyla birlikte sunulan dondurmaların dışında, dondurmanın tatlının kendisiyle harmanlanmış çeşidi de çok sevilir. Kazandibi, ekmek kadayıfı ve baklava gibi bir çok tatlı dondurmayla birleşerek tarifsiz lezzete sahip dondurma çeşidini ortaya çıkarmış. Karaköy’de yazın “Tatlı mı yesek, dondurma mı?” diye düşünmenize gerek yok. Çünkü tatlı kombinli dondurmalar tam size göre.

Dondurmada Meyve Şenliği

Dondurmanın kuşkusuz en güzel çeşitleri meyveli olanlar ya da meyveyle birlikte sunulanları. Çilekli, kivili, muzlu, böğürtlenli ve daha bir çok çeşidi olan meyveli dondurmalar hem hafif hem de tatlı ihtiyacınızı giderecek düzeyde olduğu için en çok tercih edilen dondurma çeşidi.

Damla Sakızlı Dondurma

Damla sakızının kendine has aroması dondurmayla buluşunca ortaya şahane bir tat çıkıyor. Yaz günlerinde farklı bir tat arayanların imdadına ise damla sakızlı dondurma yetişiyor. Karaköy’ün dondurmacılarından bu güzel dondurmayı tatmayı ihmal etmeyin.

Muhteşem Maraş Dondurması

Maraş dondurmasını Karaköy sokaklarını keşfederken yiyebilirsiniz. Maraş dondurması diğer dondurmalar gibi çabucak eriyip akmadığı için gezerken yiyebileceğiniz en iyi dondurma çeşididir.

Renk Renk Çeşit Çeşit

Yaza merhaba derken sıcaklıkların artmasıyla hafiften bunaldığınızı biliyoruz. Karaköy’ün meşhur dondurmacılarında rengarenk ve çeşit çeşit dondurmaların tadına bakarak hem tatlı ihtiyacınızı giderebilir hem de serinleyebilirsiniz.

etiketler: